Sluoksniuotos salotos "Pelyčių šventė"

Sutinkant Pelės metus norėjosi pagerbti šią atstovę, todėl sluoksniuotas salotas dekoravau jos garbei. Salotose puikiai draugauja korėjietiškos morkos, vištiena bei kepinti pievagrybiai ir slyvos.

83312906 1285221361666179 6938087240790704128 n

Reikės:

4 virtų vištos kiaušinių,

5 virtų putpelės kiaušinukų,

1 keptos orkaitėje arba virtos krūtinėlės,

100g dž. slyvų,

200g pievagrybių,

1 svogūno,

200g korėjietiškų morkų,

150g sūrio,

majonezo,

10 riekelių pjaustyto sūrio ( priklauso nuo salotų skersmens ) ,

kelių griežinėlių žalios morkos,

 pipirų žirnelių akytėms,

1 v.š. aliejaus.

Aš vištieną kepiau orkaitėje pagardinusi paukštienos prieskoniais ir juodaisiais pipirais, įsukusi į foliją. Taip ji man gaunasi drėgna ir gardi. 

Atvėsusią vištieną supjaustyti nedideliais gabalėliais. Du kiaušinius supjaustyti, o iš likusių kiaušinių ( taip pat ir putpelių ) padaryti pelytes naudojant žalią morką bei pipirų žirnelius. Pievagrybius ir svogūną susmulkinti ir gerai apkepinti su šiek tiek aliejaus. Slyvas pasmulkinti, sūrį sutarkuoti, iš sūrio riekelių išspausti po keletą skylučių, kad puošiant susidarytų didelio sūrio efektas.

Sluoksniuojant salotas naudojau 20cm skersmens žiedą. Ant apačios dėti šiek tiek majonezo ir visą vištieną. Majonezą aš dedu į dekoravimo maišelį, nes taip galima lengviau ir patogiau dozuoti. Ant vištienos ir majonezo dėti pievagrybius su svogūnu, tada majonezo, slyvas, kiaušinius, vėl plonai majonezo, korėjietiškų morkų, majonezo ir ant viršaus tarkuoto sūrio. Palikti nakčiai šaldytuve. Tada nuėmus žiedą, šonus labai minimaliai patepti majonezu ir "priklijuoti" sūrio riekeles. Geriausia sūrį pirkti jau pjaustytą, nes namuose kažin ar pavyks tai padaryti gražiai. Tupdyti pelių šeimyną ir vaišinti svečius.

Skanaus